trende

Logo Tasarım

Logo Tasarım

Logo tasarımı, kurumsal kimliğinizin başladığı ilk basamaktır. Logolar yapıları bakımından sizi en iyi şekilde anlatabilmelidir. Günümüzde birçok başarılı logo çalışmasıyla markalaşmış ve logoyu gördüğümüz anda işte şu firma diyebileceğimiz işler mevcuttur.

Logo tasarımı, kesinlikle basit ve geçiştirilecek bir iş değildir. Logonuz renk uygunluğu, yazı karakteri, simge kullanımı, font büyüklüğüyle ve font stiliyle bile işinize, size son derece uyumlu olmalıdır. Özgün ve işinizi beyinlere ışınlayacak kadar etkili olmak zorundadır.

İnsan beyni bilindiği üzre detaylı okumasa bile gördüğü herşeyi belleğe kaydedebilme özelliğine sahiptir ve logonuzu bu ciddiyette, hassaslıkta oluşturduğunuz zaman hatırlanmamanız imkansızdır. Başarılı logolar sizi zirveye taşıyabilecek kabiliyete sahip donelerdir. Alt kısımda firmamızın oluşturduğu logo çalışmalarından örnekleri görüntüleyebilirsiniz.

ARGİŞ BİLİŞİM ve iş ortaklarımızla Logo tasarımı alanında birçok kurumsal müşteriye başarılı logo tasarımları sağlamanın mutluluğu ve gurur içerisindeyiz.

Herşeyden önce firma logosu tasarımı yaparken, firmanın karakterini yansıtan, yaptığı işlerle uyumlu, renk ve tipografi seçimlerimizi sektöre uygun olarak yapıyoruz. Kurumsal logo tasarımını sade anlaşılır ve akılda kalıcı şekilde hazırlıyoruz.

Logo Tasarımında Uygulanan Adımlar

Tasarımcıların verim aldığı yöntemler farklılık göstersede genel anlamda tasarım bir süreçtir. Bizim logo tasarım serüvenimizdeki aşamaları aşağıdaki şekildedir ;

1. Problemi Tanımlama ve Araştırma

Şirket logo tasarımında öncelikle bir logoya neden ihtiyaçları olduğuna veya varolan logolarını neden değiştirmek istedikleri hakkında bilgi edinerek işe başlıyoruz. Böylece gerçekten ihtiyaçlarının yeni bir logo olduğuna karar veriyoruz. Satışları arttırmak için logo tasarımı yaptırmak isteyen bir işletmeye de sadece logo tasarımı yaptırarak satış arttıramayacağını açıklıyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlar doğru anlarsan hem çıkan sonuç müşterimizi mennun etmekte hemde bizim daha az zamanımızı almaktadır.

2. Veri Toplama

Görsel kimliğe dair hertürlü veriyi toplayıp, size hazırlayacağımız logo çalışmasını anlatan tüm anahtar kelimeleri topluyoruz. Bu noktada amacım logonuzun sosyal medyada, web tasarımda, kartvizit üzerinde, tabela ve tüm basılı dökümanlarda nasıl duracağı ne şekilde bir sonuç çıkacağı konusunda bir planlama yapıyoruz. Çalışmanın vereceği mesajlardan oluşan bir görsel çalışmasıyla buluşturuyoruz.

3. Fikir Üretme

Toplanan anahtar kelimelerle bir kağıt üzerine neleri kullanabileceğimin çizimlerini yapıyoruz. Çizdiğimiz şekiller arasında bir bağlantı kurmaya çalışıyorum ya da şekiller arasında çeşitli birleştirmeler yapıyoruz. Sektör analizini yaparak hem firmanın ihtiyaçları hemde hitap edeceği hedef kitlesine yönelik, sektör gereksinimleri göz önünde bulundurularak profesyonel logo çalışması hazırlıyoruz. Fikirlerimin içerisinden seçimlerimi yapıp digital ortamda çizimini hazırlıyoruz.

4. Sunum

Çalışmaları yaptık, fikirleri birleştirdik ve çıkan sonucu size sunmaya geldi. Hazırladığımız logoyu birçok açıdan nasıl görüneceğini hazırlayarak size sunuyoruz. Logo çalışmasında hangi fikirle hangi şekil çalışılmış ise onun üzerinde gerekli açıklamaları yaparak, hitap edilen kitlede hangi duygu ve düşünceyi aktarmak istiyoruz bunu anlatıyoruz. Yeterince iletişim kurulmadığı durumlarda, yapılan logoyu yetkili kişiye sunduğumuzda olmamış, istediğimiz bu değil şeklinde tepkilerde alınabilir. Mockuplar hazırlayıp logonun bir tabela üzerinde, a4 kağıdı, kartvizit vb. çalışmalar üzerinde nasıl duracağını sizleri gösteriyoruz.

5. Revize

Elbette bizim yaptığımız çalışma hayalinizdeki tasarıma tam olarak oturmamış olabilir, yazı fontu, renk ve şekilleri istediğiniz düzenlemeleri alarak revizeleri tamamlayıp, logo çalışmasını tekrar sizin beğeninize sunuyoruz. Logo tasarımı öncesi sektör ve hedef kitle araştırmalarına bağlı ihtiyaç duyulan tasarım amacına uygun tasarımlar yapıyoruz. Logo tasarımı bir markanın en önemli faktörüdür. Marka ismi, renk ve şekillderin akılda kalıcı kolay anlaşılır ve amacına uygun şekilde olması bizim için son derece önemlidir.

6. Teslim

İçinize sinen ve sizi en iyi şekilde yansıtacak çalışma için okey dedikten sonra teslim aşamasında geliyoruz. Logoyu son haline getirip onayınızla birlikte size teslim ediyoruz. Sizin bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik en iyi çalışmayı yapmaya özen gösteriyoruz. Sizde yeni bir logo tasarlatmak istediğinizde Pixelans Web Tasarım Ajansı ile geçeceğiniz süreçler bu şekilde, Logo Tasarımı istiyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tasarım bir iletişim yöntemidir, tasarımın kolay sade ve basitliği logo tasarımının yansıtacağı algıyı belirlemektedir. Hazırladığımız logo tasarımın çoğaltılabilir her yerde, her türlü teknikte çoğaltılabilir olmalıdır. Logo tasarımı evet çok önemlidir fakat tek başına logo tasarımı markanızı temsil etmenize yetmeyebilir. İşte bu durumda kartvizit, fatura, antetli kağıt vb. araçlarda markaya dönüşmenize destek olacaktır. Web sitesi tasarımı da hedef kitlenizden etkileşim almanızı ve markanınızın büyüme aşamasında etken bir faktördür. Web tasarım referanslarımızı inceleyebilir, bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

YAPTIĞIMIZ LOGOLAR:

Hizmet Teklif Formu

  01.11.2021
  2.504
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bir Cevap Yazın

  Whatsapp
  Resul ARGİŞ
  Resul ARGİŞ
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?