trende

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Popüler arama motorlarının çoğu, sıralama sonuçlarında yer alacak web site yerleşimlerini kendi geliştirdikleri karmaşık algoritmaları ile belirler. Bu algoritmalar bir web sitesinin hangi anahtar kelimelerde kaçıncı sırada olacağını hesaplarken, web sitesine ait bazı bilgilerden faydalanır. Eğer web sitesine ait bu bilgiler arama motorlarının kriterlerine uygun ve yeterli ise ilgili web sitesi arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenir.

İşte bir web sitesini bu kriterlere uygun hale getirerek yapılan arama motoru uygunluk çalışmasına “arama motoru optimizasyon” (Search Engine Optimization – SEO) çalışması denilmektedir.

Temel anlamıyla; internette bulunan arama motorlarında üst sıralarda yer almak için web sitenizde yapılan iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NEDEN ÖNEMLİDİR?

Günümüzde internet kullanıcıları bir ürün veya hizmet almaya karar verdikleri zaman ilk olarak internet üzerinden arama yapmaktadır. Dolayısıyla sitenizin konusuyla ilgili ilk sayfada olması, o konuda arama yapan kullanıcılara sitenizin ulaşması açısından çok önemlidir.

Web siteniz sıralamalarda, sizin belirlediğiniz önemli anahtar kelimelerde rakiplerinizden daha geride olabilir. Dolayısıyla internet üzerinden gelen potansiyel müşterileriniz sizden önce rakiplerinizle iletişime geçer. İşte SEO’nun önemi burada ortaya çıkıyor. SEO çalışması yaptırarak web sitenizi, rakiplerinizden daha üst sıralara taşıyabilir ve arama sonuçlarından gelen kullanıcılara marka kimliğinizi ve ürünlerinizi rakiplerinizden daha fazla tanıtırsınız.

[Maksimum Ziyaretçi] Arama motorlarının doğal sonuçlarında ilk sayfalarda yer almak sizi 24 saat süre ile ve geniş bir coğrafyada görüntüleyeceğinden, maksimum ziyaretçi alırsınız.

[Sizinle İlgili Ziyaretçi] Sektörünüz ile ilgili belirlediğiniz önemli anahtar kelimelerde, internette bulunan arama motorlarında üst sıralarda bulunmak size ürünlerinizle alakalı ziyaretçiler getirir.

[Ödeme Tasarrufu] Web sitenize arama motoru optimizasyonu yapıldıktan sonra, her bir ziyaretçi için ödeme yapmazsınız. Bağlantınız üst sıralarda kaldığı müddetçe hizmet süreklidir.

[Prestij ve Bilinirlik] Arama motoru optimizasyonu yaptırarak doğal sonuçlarda ilk sıralarda yer almak, firmanızın prestijini ve marka bilinirliğini arttırır.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU AŞAОIDAKİ HİZMETLERİ İÇERİR:

 • Site içi ve site dışı optimizasyon
 • Anahtar kelime incelemesi
 • Rakip analizi
 • Mevcut durum analizi
 • Teknik analiz
 • İçerik analizi
 • Değişiklik önerileri
 • Çevrimiçi tanıtım önerileri
Hizmet Teklif Formu

  19.11.2021
  1.007
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bir Cevap Yazın

  Whatsapp
  Resul ARGİŞ
  Resul ARGİŞ
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?